28.10 20111

O nas

Kategoria: Fundacja

Witamy na stronie Chrześcijańskiej Fundacji.

Celem fundacji jest działanie w szeroko idącej profilaktyce uzależnień, dziecka, ucznia, wychowanka czy dorosłego. Ochrona przed agresją, uzależnieniami (kontaktem z używkami, które hamują bądź zakłócają jego rozwój).

Fundacja jest samodzielną jednostką od kwietnia 2015, która wpierw działała jako Oddział Fundacji JCHS, który oficjalnie powstał w grudniu 2010r., a czynnie działa od 2006r. Nasze cele i założenia zainspirowaliśmy Fundacją Jesus Christ Security z Boguszowa – Gorca, zaadoptowanymi na lokalne potrzeby miasta Koszalin i okolic.

Kilka lat temu zaczęliśmy swoją działalność w zakładach karnych oraz poprawczych. Założycielem oddziału jest Daniel Harasym , Człowiek który miał wcześniej doświadczenia z popełnianiem przestępstw i ponad trzy lata odsiedział w polskich więzieniach. Jego Chrześcijańska przemiana, zaowocowała w zaangażowanie w krzewienie wśród skazanych prawd idących z Pisma Świętego. Kierując się słowami ”Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego”. Był i jest zapraszany przez różne Zakłady karne, wychowawcze i placówki resocjalizacyjne w Polsce, na wygłaszanie prelekcji. Sam przechodząc różne trudności z wyborem właściwych decyzji, dziś jest dla wielu Motywatorem i przykładem do podjęcia zmiany swojej przyszłości .

Okazało się, że chcą nas słuchać i rozmawiać z nami. Odzew przekroczył nasze oczekiwania. Między czasie zaproponowano nam też działanie w szkołach mówiąc: lepiej dotrzeć do młodych, zanim przekroczą granicę prawa. Pedagodzy byli zaskoczeni wynikiem odbioru uczniów. Po pierwszych spotkaniach przekonaliśmy się, że to strzał w dziesiątkę, w szkołach możemy zdziałać najwięcej.
Tak jak w większości ośrodków odwykowych , terapeutami zostają ludzie którzy poradzili sobie z uzależnieniami. Tak jest i z nami mamy grupę dojrzałych, zaangażowanych ludzi, którzy na pewnym etapie życia dotknęli niemal dna. Doprowadziły nas do tego właśnie te trzy elementy: narkotyki, alkohol oraz przemoc. Wiemy jakie są konsekwencje i jak trudno sobie z nimi poradzić. I umiemy o tym opowiedzieć w zaskakujący sposób.

Używamy video, gitar, rapu, oraz naszych własnych historii. Dla każdej grupy ludzi i w niemal w każdych warunkach jesteśmy w stanie zrobić kilkudziesięciu minutowy pokaz tego czym naprawdę jest zło, a czym dobro.

Możemy pomóc powiedzieć : Stop Narkotykom Alkoholowi Przemocy. Możemy zachęcić do zmiany.
Możemy wspólnie sprawić, że ktoś nie będzie musiał sięgnąć dna, by się przekonać, że nie warto.

Ekipa ; Karlina Pałasz, Daniel Harasym, Adam Wegner.

Nawigacja po wpisach

Jedna myśl nt. „O nas

  1. Hey there! This post could not be written any better!
    Reading through this post reminds me of my good old room mate!
    He always kept talking about this. I will forward this page to him.
    Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

    Also visit my homepage :: ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × three =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Dziękujemy:

Poniżej przedstawiamy Państwu listę wspierających nas osób i firm, bez których nasza działalność byłaby niemożliwa. Zachęcamy i Zapraszamy do wspierania naszych działań
WBK 04 1090 2646 0000 0001 3046 4945

Akant Dekoracje Okien Po Schodkach Miasto Koszalin Kamyczek w Przedszkolu Krakowiak Drukarnia Koszalin Geodezja S.C. Koszalin F7 F7 F7