Jason Sanders Authentic Jersey  Fundacja Zastopuj - Program Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu. O nas | Fundacja Zastopuj
28.10 20110

O nas

Kategoria: Fundacja

Witamy na stronie Chrześcijańskiej Fundacji.

Celem fundacji jest działanie w szeroko idącej profilaktyce uzależnień, dziecka, ucznia, wychowanka czy dorosłego. Ochrona przed agresją, uzależnieniami (kontaktem z używkami, które hamują bądź zakłócają jego rozwój).

Fundacja jest samodzielną jednostką od kwietnia 2015, która wpierw działała jako Oddział Fundacji JCHS, który oficjalnie powstał w grudniu 2010r., a czynnie działa od 2006r. Nasze cele i założenia zainspirowaliśmy Fundacją Jesus Christ Security z Boguszowa – Gorca, zaadoptowanymi na lokalne potrzeby miasta Koszalin i okolic.

Kilka lat temu zaczęliśmy swoją działalność w zakładach karnych oraz poprawczych. Założycielem oddziału jest Daniel Harasym , Człowiek który miał wcześniej doświadczenia z popełnianiem przestępstw i ponad trzy lata odsiedział w polskich więzieniach. Jego Chrześcijańska przemiana, zaowocowała w zaangażowanie w krzewienie wśród skazanych prawd idących z Pisma Świętego. Kierując się słowami ”Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego”. Był i jest zapraszany przez różne Zakłady karne, wychowawcze i placówki resocjalizacyjne w Polsce, na wygłaszanie prelekcji. Sam przechodząc różne trudności z wyborem właściwych decyzji, dziś jest dla wielu Motywatorem i przykładem do podjęcia zmiany swojej przyszłości .

Okazało się, że chcą nas słuchać i rozmawiać z nami. Odzew przekroczył nasze oczekiwania. Między czasie zaproponowano nam też działanie w szkołach mówiąc: lepiej dotrzeć do młodych, zanim przekroczą granicę prawa. Pedagodzy byli zaskoczeni wynikiem odbioru uczniów. Po pierwszych spotkaniach przekonaliśmy się, że to strzał w dziesiątkę, w szkołach możemy zdziałać najwięcej.
Tak jak w większości ośrodków odwykowych , terapeutami zostają ludzie którzy poradzili sobie z uzależnieniami. Tak jest i z nami mamy grupę dojrzałych, zaangażowanych ludzi, którzy na pewnym etapie życia dotknęli niemal dna. Doprowadziły nas do tego właśnie te trzy elementy: narkotyki, alkohol oraz przemoc. Wiemy jakie są konsekwencje i jak trudno sobie z nimi poradzić. I umiemy o tym opowiedzieć w zaskakujący sposób.

Używamy video, gitar, rapu, oraz naszych własnych historii. Dla każdej grupy ludzi i w niemal w każdych warunkach jesteśmy w stanie zrobić kilkudziesięciu minutowy pokaz tego czym naprawdę jest zło, a czym dobro.

Możemy pomóc powiedzieć : Stop Narkotykom Alkoholowi Przemocy. Możemy zachęcić do zmiany.
Możemy wspólnie sprawić, że ktoś nie będzie musiał sięgnąć dna, by się przekonać, że nie warto.

Ekipa ; Karlina Pałasz, Daniel Harasym, Adam Wegner.

Nawigacja po wpisach

Możliwość komentowania jest wyłączona.Dziękujemy:

Poniżej przedstawiamy Państwu listę wspierających nas osób i firm, bez których nasza działalność byłaby niemożliwa. Zachęcamy i Zapraszamy do wspierania naszych działań
WBK 04 1090 2646 0000 0001 3046 4945

Akant Dekoracje Okien Po Schodkach Miasto Koszalin Kamyczek w Przedszkolu Krakowiak Drukarnia Koszalin F7 F7 F7 OWES