12.04 20180

Sklepik i supermarket

Kategoria: Aktualności

AVTownCenter Ubogi Żyd, właściciel sklepiku, wyznał zmartwiony rabinowi swoje obawy i kłopoty. Oto dokładnie naprzeciwko jego “interesu” powstał wielki supermarket, czyli potężna konkurencja, której nie wytrzyma mały sklepik. Od lat należy ten kantorek do naszej rodziny – tłumaczył i jeżeli stracę klientów, oznacza to dla mnie kompletną ruinę, gdyż do niczego innego się nie nadaje.

CO DORADZIŁ?

Rabin słuchał uważnie, a potem odezwał się z namaszczeniem:

- Jeżeli boisz się właściciela supermarketu, będzie go nienawidził. I właśnie nienawiść stanie się twoją ruiną!

- Co mam więc robić? – zapytał zrozpaczony sklepikarz.

- Każdego ranka wychodź na chodnik – odpowiedział mistrz i błogosław swemu “interesowi”, aby dobrze prosperował. Potem odwróć się i błogosław tak samo sklep naprzeciwko!

- Co?! – nie wytrzymał kupiec – mam błogosławić swego konkurenta i niszczyciela?

- Każde błogosławieństwo – tłumaczył uczony mąż – jakie dzięki tobie stanie się jego udziałem, powróci do ciebie. Ale i wszelkie zło, jakie ściągniesz na niego, wróci do ciebie i zniszczy cię doszczętnie.

Za pół roku zjawił się ten sam sklepikarz, aby rabinowi donieść, że rzeczywiście jak przewidywał musiał zwinąć swój “interes”, ale teraz jest dyrektorem supermarketu i powodzi mu się lepiej niż przedtem!

Nawigacja po wpisach

Możliwość komentowania jest wyłączona.Dziękujemy:

Poniżej przedstawiamy Państwu listę wspierających nas osób i firm, bez których nasza działalność byłaby niemożliwa. Zachęcamy i Zapraszamy do wspierania naszych działań
WBK 04 1090 2646 0000 0001 3046 4945

Akant Dekoracje Okien Po Schodkach Miasto Koszalin Kamyczek w Przedszkolu Krakowiak Drukarnia Koszalin F7 F7 F7 OWES